Щорічні екоакції

Першоцвіт 2018

19.02.2018 451

Відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України» Державна екологічна інспекція у Київській області з метою припинення збору, перевезення і торгівлі першоцвітами та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку навесні організовує та проводить операцію «Першоцвіт». За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Новорічна ялинка 2018

22.12.2017 288

З метою попередження проведення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового 2018 року, притягнення до відповідальності винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок, розпочато операцію «Новорічна ялинка».
За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність згідно зі статтею 88-1 Кодексу України та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами. За аналогічне порушення в межах природно-заповідного фонду, сума накладеного штрафу складає 1700-3655 грн.

Підсумки операції "Нерест-2017"

26.07.2017

В межах операції «Нерест» здійснювалися рейдові перевірки по боротьбі з браконьєрством. Оперативні групи спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля по території Київської області беруть участь у проведенні заходів щодо недопущення лову риби в заборонених місцях на період нересту, недопущення несанкціонованого скиду рівня води та проведення руслових робіт.
Станом на 16 червня 2017р. державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Київської області проведено 114 рейдових перевірки під час яких виявлено 105 порушень вимог природоохоронного законодавства. На порушників складено 101 протокол про адміністративні правопорушення, з яких 5 направлено до суду.

Корисні ресурси