УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Відповідно до наказу Державної екологічної інспекції України від 01 жовтня 2018 року No 186 про ліквідацію Державної екологічної інспекції у Київській області та наказу Державної екологічної інспекції України від 01 жовтня 2018 року No 187 про питання діяльності Державної екологічної інспекції Столичного округу Державна екологічна інспекція у Київській області знаходиться у стадії ліквідації. Відповідно, питання щодо додержання вимог природоохоронного законодавства на території Київської області просимо направляти до Державної екологічної інспекції Столичного округу, за адресою: вул. Генерала Алмазова, буд.18/7, 9 поверх, м. Київ, 01133, електронна адреса: stolica@dei.gov.ua.

Розраховано розмір шкоди від забруднення земель каналізаційними стоками КНС-7

19.01.2018 326

Державна екологічна інспекція у Київській області розглянула в межах повноважень звернення мешканців м. Фастів від 08.11.2017р. стосовно ситуації в місті Фастів, що склалась на березі річки «Фоса» в результаті витоку нечистот та каналізаційних стоків з КНС-7 (вул. Лугова), яку експлуатує КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал».

З виїздом на місце встановлено, 06.11.2017р. на КНС№ 7 КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал» насосний агрегат, який залишився у робочому стані внаслідок перевантаження не зміг забезпечити стабільну роботу насосної станції, що призвело до аварійного скиду неочищених стічних вод. Скид стічних вод із КНС № 7 відбувся в напрямку річки Унава, що призвело до забруднення земель водного фонду.

В порушення статті 96, ст. 211 Земельного кодексу України площа забрудненої території каналізаційними стоками становить 2,57 га. В місці локального витоку каналізаційних стоків на площі 130 м2 (0,013 га) робітниками КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал» проведено дезактивацію каналізаційних стоків речовиною білого кольору із яскраво вираженим запахом хлору, що візуально призвело до повторного забруднення вказаної території.

Спеціалістами Державної екологічної інспекції у Київській області відібрано зразки забрудненого каналізаційними стоками грунту на площі 2,57 га та на площі 0,013 га для встановлення факту забруднення земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства. Також проведено відбір проб поверхневих вод в районі скиду (біля КНС №7), вище та нижче 500м, річку Унава, для встановлення факту наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об’єкт зі зворотними водами в результаті аварійного скиду, який стався внаслідок промислової аварії на КНС № 7 КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал».

За результатами перевірки складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та керівнику підприємства  видано припис щодо термінової ліквідації наслідків аварії, приведення земельної ділянки у стан для використання відповідно до цільового призначення, не допускати скиду неочищених стічних вод у природне середовище, у випадку надзвичайних ситуацій терміново інформувати Державну екологічну інспекцію у Київській області.

За результатами інструментально-лабораторних досліджень проб грунтів розраховано розмір шкоди від забруднення земель каналізаційними стоками в розмірі 38306,78 грн. на площі 1302 та 15169482, 90 грн. на площі 2,57 га. По факту наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об’єкт (р. Унава) зі зворотними водами в результаті аварійного скиду розраховано збитки 992,44 грн., та пред’явлено претензії для добровільного відшкодування.

Матеріали скеровані до Фастівського МВ ГУМВС України в Київській області для залучення до матеріалів по кримінальному провадженню.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Корисні ресурси