Витік нечистот та каналізаційних стоків з КНС №7 КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»

09.11.2017 442

До Державної екологічної інспекції у Київській області 08 листопада 2017р. надійшли звернення від жителів міста Фастова стосовно ситуації, що склалась на березі річки Фоса в результаті витоку нечистот та каналізаційних стоків з КНС-7 (вул. Лугова), яку експлуатує КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал».

З виїздом на місце порушення було встановлено, що 06 листопада 2017р. на КНС№ 7 КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал» насосний агрегат, який залишився у робочому стані внаслідок перевантаження не зміг забезпечити стабільну роботу насосної станції, що призвело до аварійного скиду неочищених стічних вод. Скид стічних вод із КНС № 7 відбувся в напрямку річки Унава, що призвело до забруднення земель водного фонду.

В порушення ст. 96, ст. 211 Земельного кодексу України площа забрудненої території каналізаційними стоками становить 2,57 га. В місці локального витоку каналізаційних стоків на площі 130 м2 (0,013 га) робітниками КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал» було проведено дезактивацію каналізаційних стоків речовиною білого кольору із яскраво вираженим запахом хлору, що візуально призвело до повторного забруднення вказаної території.

Спеціалістами Державної екологічної інспекції у Київській області відібрано зразки забрудненого  грунту каналізаційними стоками на площі 2,57 га та на площі 0,013 га для встановлення факту забруднення земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства. Також проведено відбір проб поверхневих вод в районі скиду (біля КНС №7), вища та нижче 500м, річку Унава, для встановлення факту наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об’єкт зі зворотними водами, в результаті аварійного скиду, який стався внаслідок промислової аварії на КНС № 7 КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал».

За результатами перевірки складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та керівнику підприємства  видано припис щодо термінової ліквідації наслідків аварії, приведення земельної ділянки у стан для використання відповідно до цільового призначення, не допускати скиду неочищених стічних вод у природнє середовище, у випадку надзвичайних ситуацій терміново інформувати Державну екологічну інспекцію у Київській області.

За результатами  інструментально-лабораторних досліджень проб грунтів та поверхневих вод у випадку встановлення факту забруднення земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства та встановлення факту наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об’єкт зі зворотними водами, в результаті аварійного скиду, Державною екологічної інспекцією у Київській області буде визначено розмір шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів та розмір шкоди, заподіяний державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.

Матеріали будуть скеровані до Фастівського МВ ГУМВС України в Київській області для залучення до матеріалів по кримінальному провадженню.

  

 

  


 


    

Корисні ресурси