Незаконе звалища специфічного сміття

29.08.2017 192

Держекоінспекція у Київській області повідомляє, що поліцією відкрито кримінальне провадження за фактом виявлення 26 серпня 2017 року у лісосмузі поблизу с. Демидів Вишгородського району Київської області десятків мішків з медичними шприцами, контейнерами та іншими відходами органічного походження, що лежали просто неба.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Київської області та співробітниками відділу Вишгородської поліції здійснено виїзд на місце події, проведено огляд території та задокументовано факт незаконного звалища специфічного сміття.

Правоохоронні органи встановили установу, що порушила умови договору по утилізації медичних відходів, це ТОВ «Безпечні технології утилізації». По даному факту розпочато кримінальне провадження по ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає накладення штрафу до 200 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На сьогоднішній день державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Київської області проводиться розрахунок збитків завданого державі, порушникові природоохоронного законодавства буде пред’явлено претензію про відшкодування збитків за засмічення земельної ділянки відходами. Звалища медичного сміття у лісосмузі поблизу с. Демидів Вишгородського району Київської області ліквідовано.

 

 

 

 

        

Корисні ресурси