Підсумки операції "Нерест-2017"

З 1 квітня 2017 року розпочалася щорічна операція «Нерест-2017» в рамках якої у весняно-літній нерестовий період було посилено державний нагляд (контроль) за станом охорони, використання і відтворення водних біоресурсів під час заборони на лов риби та інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України.

В межах операції «Нерест» здійснювалися рейдові перевірки по боротьбі з браконьєрством. Оперативні групи спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля по території Київської області беруть участь у проведенні заходів щодо недопущення лову риби в заборонених місцях на період нересту, недопущення несанкціонованого скиду рівня води та проведення руслових робіт.

Станом на 16 червня 2017р. державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Київської області проведено 114 рейдових перевірки під час яких виявлено 105 порушень вимог природоохоронного законодавства. На порушників складено 101 протокол про адміністративні правопорушення, з яких 5 направлено до суду.

Держекоінспекцією у Київській області накладено штрафів на загальну суму 5,027 тис. грн., загальна сума розрахованих збитків нанесених навколишньому природному середовищу в результаті порушення вимог природоохоронного законодавства становить 7,940 тис. грн. У порушників вилучено 16,5 кг рибної продукції та 80 заборонених знарядь лову.

Корисні ресурси