УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Відповідно до наказу Державної екологічної інспекції України від 01 жовтня 2018 року No 186 про ліквідацію Державної екологічної інспекції у Київській області та наказу Державної екологічної інспекції України від 01 жовтня 2018 року No 187 про питання діяльності Державної екологічної інспекції Столичного округу Державна екологічна інспекція у Київській області знаходиться у стадії ліквідації. Відповідно, питання щодо додержання вимог природоохоронного законодавства на території Київської області просимо направляти до Державної екологічної інспекції Столичного округу, за адресою: вул. Генерала Алмазова, буд.18/7, 9 поверх, м. Київ, 01133, електронна адреса: stolica@dei.gov.ua.

Зафіксовано факт незаконної порубки дерева

11.07.2018 717

Оперативно реагуючи на звернення громадян щодо незаконної вирубки дерев в прибережно захисній смузі Плоханівського водосховища (кінець вул. Тургенєва в м. Тетіїв) інспекторами Відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу Державної екологічної інспекції у Київській області та працівниками Тетіївського ВП Сквирського ВП ГУНП в Київській області 06 липня 2018 року проведено виїзд на місце події та зафіксовано факт незаконної порубки місцевим жителем одного дерева.

На порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 153 КУпАП та проведено розрахунок розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, який склав 2300 гривень.

Про   заборону самовільної вирубки  дерев на території населених пунктів говорилося неодноразово. Власне, як і те, що  жителі не мають законного права розпоряджатися зеленими насадженнями поза межами своїх дворів.

В першу чергу слід враховувати те, що зелені насадження є елементом об’єктів благоустрою населеного пункту, а тому порядок їхнього утримання регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів». Відповідно до ч. 1 ст. 28 цього закону, охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв. Однак тут важливо зазначити, що зелені насадження в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв повинні видалятися своєчасно, тобто до досягнення кореневою шийкою дерева товщини 5 см. В протилежному випадку вони також підлягають охороні і видаляються в загальному порядку, передбаченому Постановою КМУ № 1045 від 01.08.06 р

Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 510 грн. і на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 грн. до 850 грн. (ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Окрім адміністративної відповідальності винна особа несе матеріальну відповідальність та зобов’язується відшкодувати завдану матеріальну шкоду. Розмір завданої матеріальної шкоди визначається згідно з Таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної підприємствами, установами, організаціями та громадянами зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів, затвердженими Постановою КМУ № 559 від 08.04.99 року, і є значно більшим від розміру адміністративного штрафу.

 

 

Корисні ресурси